Zorza w ciemno
sksil

Oferta dla szkół

Chcemy popularyzować kulturę i sztukę filmową wśród uczniów

Drogie grono pedagogiczne, specjalnie dla Państwa oraz uczniów Waszej szkoły przygotowaliśmy ciekawe propozycje filmowe połączone z zajęciami edukacyjnymi.

 

Zabierzcie głos w kinie!

"Uwielbiam w kinie to, że fabuła filmu jest przestrzenią do dyskusji nad najpoważniejszymi kwestiami tego świata…" [cyt. Benh Zeitlin, amerykański filmowiec] … również Waszymi drodzy uczniowie

Kino Zorza oprócz tradycyjnej oferty filmowej, przygotowało w tym roku cykl zajęć edukacyjnych odbywających się dwa razy w miesiącu.

Pomożemy Państwu dobrać taki repertuar, który porusza istotne dla współczesnej młodzieży problemy. Oprócz projekcji filmu, proponujemy również dyskusję, w której udział wzięliby uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni przez nas specjaliści.

To oferta skierowana głównie do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół średnich.

W naszym kinie istnieje również możliwość przeprowadzenia indywidualnej lekcji połączonej z projekcją filmu przez Państwa nauczyciela z wybraną klasą bądź klasami*.   

*Szkoły zainteresowane takimi zajęciami są proszone o informację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wystarczy się z nami skontaktować pod nr tel. 885 100 082.  Kino Zorza zastrzega sobie również prawo do zmiany bądź przerwania oferty

 

Lektura w kinie, albo inny film

W ofercie posiadamy także adaptacje powieści czy lektur szkolnych, które możemy wyświetlić specjalnie na Państwa życzenie. Jeśli zaś mają Państwo propozycję konkretnego filmu, którego akurat nie ma w naszym repertuarze - postaramy się go dla Was zorganizować.

 

Organizacja imprez

Jesteśmy również otwarci na wszelkie pomysły, czy organizację wydarzeń związanych z potrzebami szkoły. Dysponujemy salą kinową (518 miejsc), mniejszą salą tzw. studyjną (44 miejsca), przestronną Filmową Café wraz z cateringiem oraz przyjazną obsługą całego wydarzenia.

Możliwości kina pozwalają na organizację m.in.: konferencji, imprez okolicznościowych, sympozjów czy szkoleń.

 

Dodatkowe informacje

Transport: na Państwa życzenie zapewniamy transport młodzieży do kina i powrót do szkoły za dodatkową opłatą.

Ceny: biletów grupowych na filmy 2D wynoszą - 12 zł,
biletów grupowych na filmy 3D wynoszą - 13 zł
(opiekunowie grup szkolnych oraz dzieci w trudnej sytuacji finansowej - wchodzą gratis)

Vouchery dla nauczycieli: taki bilet ma charakter otwarty i jest nieograniczony datą, ani godziną. Doskonały, jako prezent lub dodatkowa forma gratyfikacji pracownika. Okres ważności takiego biletu ustalamy na Państwa życzenie. Jego cena to 14 zł (powyżej 50 szt.)

Rezerwacje oraz szczegółowe informacje dotyczące oferty uzyskają Państwo pod nr tel.: 885 100 082, 17 853 26 37 oraz kinozorza.pl, zorza@kinozorza.pl
Kino Zorza, ul. 3 Maja 28, 35-030 Rzeszów
     

 

REPERTUAR DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i PONADPODSTAWOWYCH


Mój piękny syn  

Gatunek: dramat 

Czas trwania: 1 godz. 50 min. 

Film odpowiada na edukacyjne zapotrzebowania związane z programami wychowawczo-profilaktycznymi szkół średnich, a także ofertą pedagogizacji rodziców.

To film o uzależnieniach od narkotyków, dojrzewaniu i trudnym buncie nastolatków oraz wzmacnianiu relacji między dziećmi i rodzicami.

 

 

 

 

 

 

 

Lista Schindlera                       
Gatunek: dramat, wojenny 
Czas trwania: 3 godz. 15 min.

Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

 

 

 

 

 

 

 

Maria, Królowa Szkotów 
Gatunek: biograficzny, dramat historyczny 
Czas trwania: 2 godz. 5 min.

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

 

 

 

 

 

Chłopiec z burzy 
Gatunek: familijny
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

 

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma¬lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

 

 

 

 

Mary Poppins powraca 
Gatunek: musical, familijny
Czas trwania: 2 godz. 10 min.


"Marry Poppins powraca" to sequel popularnego musicalu "Mary Poppins" z 1964 roku. Tym razem w roli niezwykłej niani zobaczymy Emily Blunt. Musical "Mary Poppins powraca" to opowieść osadzona w Londynie. Jane i Michael nadal mieszkają na Czereśniowej 17. W domu są także dzieci Michaela: Annabel, John i George. Po śmierci żony Michaela dom wydaje się pogrążony w smutku. Jednak zostaje rozwiany przez Mary Poppins, która pojawia się u rodziny Banksów. Towarzyszą jej kuzynka Topsy oraz latarnik Jack. WP Film muzyczny "Mary Poppins powraca" to nie tylko rozrywka dla najmłodszych widzów, ale również starszych osób, które chcą poznać dalsze losy idealnej niani.

 

 

 

 

 

Niepodległość 1918
Gatunek: dokument 
Czas trwania: 1 godz. 27 min.

Film pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski. To wyjątkowy obraz tego, jak nasi rodacy najpierw wywalczyli, a potem budowali swoją wolną i niepodległą Ojczyznę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Władcy przygód. Stąd do Oblivio 
Gatunek: familijny, komedia, przygodowy 
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

 

 

 

 

Ralph Demolka w internecie 
Gatunek: animacja, familijny, komedia 
Czas trwania: 1 godz. 52 min.

Ralph, czarny charakter gry wideo wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony "BuzzzTube".

 

 

 

 

 

 

 

Jak wytresować smoka 3 
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy 
Czas trwania: 1 godz. 44 min.

Witamy (ponownie!) w krainie wikingów i dzikich smoków! Kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci z przebojowej serii filmów animowanych "Jak wytresować smoka".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra 
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 20 min.

 

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka – oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.

 

 

 

Sekretny świat kotów 
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. W pełnej przygód wędrówce towarzyszy mu postrzelona papuga o złotym sercu. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.

 

 

 

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru  
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 25 min.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

 

 

 

 

Lego Przygoda 2
Gatunek: animacja, komedia
Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. 

 

 

 

 

 

 

 

Mia i biały lew
Gatunek: familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

 

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

 

Corgi, psiak Królowej
Gatunek: familijny, animacja
Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno¬wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma¬dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war¬czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę. 

 

 

 

Serdeczne zapraszamy na seanse!

ANGRY BIRDS

Polecamy
PRZEDSZKOLANKA.jpg

WYSOKIE OBCASY: PRZEDSZKOLANKA

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach...

czytaj dalej
BabskiWieczor_fb.jpg

BABSKI WIECZÓR: W DOMU INNEGO

Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) przybywa do zrujnowanego...

czytaj dalej
FREE_SOLO_EKSTREMALNA_WSPINACZKA.jpg

FREE SOLO: EKSTREMALNA WSPINACZKA

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość...

czytaj dalej
Wilkolak_2.jpg

DKF: WILKOŁAK - spotkanie z reżyserem

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych...

czytaj dalej
Kino Zorza Filmowa cafe Regionalna Fundacja Filmowa Polski Instytut Sztuki Filmowej
Kinads kultura i sztuka piotrsamolewicz.pl FINA
Tanie poniedziałki
Spacer wirtualny
wbx
Pisf
DKF Zorza